ФОРУМ За нас Реклама Профил
Навигация
Съвети

Търсене в новини и съвети
РЕКЛАМА

Пестене по време на пандемия

Оценете: Гласували: 0 Прочитания: 359
п. на 17.3.2021 г.

Освен че сме принудени да останем вкъщи, Covid-19 ни принуди и да спестяваме. Как пандемията ни накара да пестим и на плюс ли са българите с добър доход, или и тези с най - широки пръсти се принудиха да свият разходите си? 
Отговорите на въпросите от председателя на Асоциацията на кредитните посредници в България - Деян Василев, в предаването "100% Будни" по БНТ.

Вярно ли е предположението, че работещите с добър доход може да са на плюс след пандемията?


"Хората бяха принудени да не харчат за развлечения и забавления. Статистиките на БНБ показват, че в края на декември депозитите на домакинствата са в размер на 61,042 млрд. лева,  като се повишават на годишна база с 9,7 % спрямо декември месец 2019 г." – коментира финансовият екстерт Деян Василев.

Къде да инвестират парите си домакинствата с по - добри доходи, които вследствие на пандемията са свили разходите си и са спестили? 


„За съжаление кризата ни принуждава да мислим и краткосрочно, а несигурността е огромна. Една част от разходите за хранителни стоки се увеличиха, но е хубаво хората, които имат възможността, да заделят повече и да си определят кои са техните дългосрочни спестявания, но и един човек трябва да има авариен фонд. Дългосрочните пари, които са нужни на човек, като инвестиция за образование на деца, дори и за втория стълб на държавната пенсия, добре е от сега човек да заделя тези пари. Хората имат навика да влагат спестяванията си в банките, но там лихвите са много ниски и те нямат изгода от това. Видя се, че някои  хора влагат спестяванията си в закупуването на имоти и това са по - дългосрочни инвестиции, които също преборват инфлацията.  Следващите инструменти за спестявания са чрез новите платформи Финтех и лицензирани инвестиционни посредници, които са част от дългосрочните спестявания. Също така е добре да се инвестира в закупуване на акции като топ компании - фармацевтични, технологични, както и на сектори по целия американски и германски пазар. Тази инвестиционна култура се придобива след като хората вече имат пари“. – коментира финансовият експерт. 

ЗАЯВКА ЗА КОНСУЛТАЦИЯ

По отношение на това какво се случи с боновите ни книжки? 


„Тази масова приватизация се извърши припряно, приватизираха се едни големи социалистически държавни предприятия, но само 2 – 3 % от тези фондове успяха.  Хората не са знаели да инвестират в акции в отделните инвестиционни фондове. – отговори финансовият експерт Деян Василев.

Цялото интервю можете да видите тук:



Източник: bnt.bg

Коментари и Отговори Начало ^

Моля попълнете вашите коментари тук.
псевдоним   
e-mail   
телефон (незадължително)   
Моля, използвайте само цифри.


( Вашия е-mail адрес и телефон няма да бъдат показвани в коментарите )
Вашият коментар:   Изберете:

Тази функционалност е достъпна само за регистрирани потребители.
Моля регистрирайте се
тук
Нашият редактор ще прецени дали коментарът ви да бъде публикуван под статията/новината отчитайки релевантността му към темата.



Абонамент Новини от МОИТЕ ПАРИ Въведете вашият e-mail за абонамент:
Начало Контакти Често задавани въпроси Реклама Партньори Речник Карта на сайта English Добавете в Google
RSS Защита на личните данни МОИТЕ ПАРИ © 2017 - ВСИЧКИ ПРАВА ЗАПАЗЕНИ FINZOOM FINANCIAL GUIDE NETWORK Romania Turkey
Имоти Работа Автомобили Moreto.net RuseInfo Почивка в България Mail.bg Телевизия Европа Empower United Сделка на деня